Veselības padomi


01.11.2019.

Aptieka ar vēstures elpu

Gaujienas aptieka atrodas skaistā Latvijas vietā – Gaujienā, “Nolejās”.
Aptiekas iekštelpas ir skaistas un baltas. Ieejot tajā, acīm paveras īstas senlaiku aptiekas tēls, gaisā virmo neuzbāzīgs zāļu aromāts, radot mazliet brīnumainu gaisotni. Šīs skaistās aptiekas vadītāja jau vairākus gadus ir Guntra Kalniņa.

Interviju ar Guntru Kalniņu lasiet šeit


02.09.2019.

Aptiekāre vienīgā un neaizstājamā

Aptiekas “Baiba” vadītājas Baibas Sproģes darba gaitas saistītas ar Kolku, kur pēc medicīnas skolas beigšanas atnākusi un palikusi. Jau daudzus gadus viena pati strādā savā aptiekā – “Zītaros”. Aptieka ir skaisti iekārtota, moderni izremontēta. Baiba ir ļoti centīga un enerģiska, aizvien tiecas apgūt jaunas prasmes un mākas.

Interviju ar Baibu Sproģi lasiet šeit


 
07.06.2019.

Cilvēkiem ne vienmēr vajag zāles

Inta Daugule ir tas labais gariņš, kas palīdz lauku cilvēkiem atgūt veselību, sagādājot viņiem nepieciešamās zāles. Viņa vada divas aptiekas – Lūznavā un Ciskādos, kur savulaik dzīvojamajā mājā aptieku iekārtojusi viņas mamma, kas nu vietējiem iedzīvotājiem kļuvusi par lielu privilēģiju, jo sasirgušie pēc palīdzības var griezties arī ārpus darba – redzot Intu pie mājas rosoties pa savu sirdsmiera ostu – puķu dārzu vai pat vēlās nakts stundās, kad logos vēl spīd gaisma. Viņa nevienam neatsaka, jo daktera te uz vietas nav un farmaceits ir vienīgais glābiņš, kad nelūgta kādam piesakās slimība.

Interviju ar Intu Dauguli lasiet šeit


 
04.03.2019.

Aptiekāres aicinājums

Sigita Čulkstena kopā ar vīru Viesturu vada ne tikai savu Dzirciema aptieku, bet ir arī Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja, Latvijas Farmaceitu biedrības Ētikas komisijas priekšsēdētāja, kā arī savulaik piedalījusies farmācijas jautājumu risināšanā valstiskā līmenī.

Interviju ar Sigitu Čulkstenu lasiet šeit


02.11.2018.

Laukos cilvēki nav tik steidzīgi

Farmaceitei Velgai Gūtmanei pieder aptieka Sesavā un filiāle Pilsrundālē.

Pilsrundālē “Velgas aptiekas” filiāle nesen iekārtojusies jaunās, plašās telpās, un Veselības inspekcijas inspektore, kas visu pārbaudījusi, secinājusi, ka tā ir skaistākā aptieka, kādu nācies redzēt laukos

Interviju ar Velgu Gūtmani lasiet šeit


05.09.2018.

Lauku aptiekai – būt!

Aptiekas “Goba-Farm” vadītāja DACE MELDERE vairākus gadus uzņēmīgi saimnieko savā aptiekā. Farmaceites darba pieredze, sirsnība un humors ir tas, kas sagaida ikvienu aptiekas apmeklētāju.

Un Dace Meldere ir stingri pārliecināta, ka laukos aptiekai ir jābūt!

Interviju ar Daci Melderi lasiet šeit


30.04.2018.

Farmaceites trīs paaudzēs

Vecmāmiņa Inta, viņas meita Ilze un mazmeita Santa – visas trīs vienas ģimenes sievietes par savu izvēlējušās farmaceita profesiju. Inta, sasniegusi 80 gadu vecumu, pirms gada devās pensijā, Santas darba vieta ir Valmierā, bet Ilze Paegle joprojām strādā mammas dibinātajā aptiekā Smiltenē, kura aizvien saucas mammas vārdā – “Aptieka Inta”.

Interviju ar Ilzi Paegli lasiet šeit


10.04.2018.

D vitamīns. Cik profilaksei, cik ārstēšanai?

Pēc mūsu 2017. gada pētījuma datiem Latvijā iedzīvotāju interese par D vitamīnu salīdzinājumā ar 2011.–2012. gadu ir būtiski palielinājusies. Raksta autori (Dr. Maija Mukāne un Dr. Ingvars Rasa) veica apkopojumu un secināja, ka D vitamīna līmeni asinīs 2016. gadā vienā no lielākajām Latvijas laboratorijām pacienti noteica 5–7 reizes biežāk nekā iepriekš, kas ļoti priecē – iedzīvotāji ir zinoši un interesējas par veselību.

Visu rakstu lasiet šeit


08.03.2018.

Darbs aptiekā ir sirdij ļoti tuvs

Lai gan DZINTRA LŪSIŅA savos teju septiņdesmit gados varētu mest mieru darbam, dzīvot rimtāk un veltīt vairāk laika savam kuplajam mazbērnu pulciņam, viņa joprojām čakli strādā viņai piederošajās trīs aptiekās – Ozolnieku aptiekā, Galma aptiekā Jelgavā un tās filiālē Zaļeniekos. Šogad augustā apritēs piecdesmit gadi, kopš Dzintra Lūsiņa strādā farmācijā.

Interviju ar Dzintru Lūsiņu lasiet šeit